Attachment

LOCAL LEVEL CLINE AWARD RECIPIENTS

OFFICE

AWARD

RECIPIENT

AMA Engineering, Electronics
or Facilities
Jeffrey D. Williams
Hydrology Lance Goehring
Support Services Angela G. Margrave
Program Management
and Administration
Scott Plischke
Leadership Jose Garcia
FFC Meteorology Terry W. Murphy
Engineering, Electronics
or Facilities
Brian Burgess
Hydrology Gary Butler
Support Services Gary M. Beeley
Program Management
and Administration
Nathan Mayes & Don Silva (CPM Team)
Leadership Barry Gooden, Gary Beeley, Frank Taylor, Brian Burgess, Nathan. Mayes
ATR HydroMeteorology Judith S. Bradberry
Hydrology Reggina Garza
EWX Meteorology Nezette Rydell, James Ellis, Edward Strouhal, Latrice Maxie, Joseph Baskin
Engineering, Electronics
or Facilities
Mark Oliver, Edward Strouhal, Joe Villescaz, Dale Lininger
Hydrology John Patton
Support Services Norma Jones
Program Management
and Administration
Carl L. Peabody
Leadership Jimmy D. Ward
BMX Meteorology Mark Rose
Hydrology Tom Bradshaw
BNA Meteorology Robert L. Boyd, Jr.





Engineering, Electronics
or Facilities

Colin Blackburn, Diann Coonfield, Manfred Hellwagner, William E. King, Martin T. Parish, Michael David, Dean Klimt
CRP Meteorology John J. Metz
HydroMeteorology Mark S. Lenz, John M. Coyne, Gregory E. Wilk, Brian M. LaMarre
Engineering, Electronics
or Facilities
William H. Harrison, William D. Tomey
Hydrology Brian LaMarre
Support Services M. Stella Pasahow
Program Management
and Administration
John M. Coyne
Leadership Donald W. Parkerson
EPZ Meteorology Tom Bird, John Chambers, David Hefner, Roger Mead, Joe Rameym Perry Steinman
Program Management
and Administration
Gregory N. Lundeen
FWD HydroMeteorology Michael A. Mach
Engineering, Electronics
or Facilities
James McDaniel
Support Services Jesse Moore
Program Management
and Administration
Dave Martin
Leadership Tom Hicks
ZFW Program Management
and Administration
James Ott
Support Services Charles Hays
Meteorology Doug Reno
JAN Meteorology Gregory R. Garrett
Engineering, Electronics
or Facilities
Michael C. Ryan
JAN Hydrology William V. Thompson
Support Services Patsy Peden
Leadership Alan E. Gerard
JAX Meteorology Alfred Sandrik
Engineering, Electronics
or Facilities
George W. Davis and Shane Still
Program Management
and Administration
Pablo Santos
Leadership Melinda Bailey
MRX Meteorology David Hotz
Support Services Robyn Malone
Program Management
and Administration
Paul Kirkwood
Leadership Craig Carpenter
LZK Meteorology John A. Lewis, III
HydroMeteorology Charles R. McDonald
Engineering, Electronics
or Facilities
Paul Siebenmorgen
Hydrology Steven W. Bays
Support Services Rita B. Gardner
Leadership George R. Wilken
LUB Meteorology Jody James
HydroMeteorology Marty Mullen
Support Services Edward Calianese
Program Management
and Administration
Donald V. Baker
Leadership G. Loren Phillips
MLB Engineering, Electronics
or Facilities
Gerard F. Stevenson
Program Management
and Administration
John O. Cannon, III
MEG Meteorology Thomas J. Amis, Larry Boatman, Robert O. Brines, Warren W. Rodie
HydroMeteorology Mark E. Frazier, Scott J. McNeil, Joseph C. Lowery, William E. Rench, Robert S. Wagner, Sam C. Herron, Matthew K. Zika, Jeffery C. Lustig, Andrew R. Sniezak, Marlene R. Mickelson, Pamela Gresham, Lawrence G. Boyd, Kenneth E. Wampner, Anthony R. Cavallucci, Zwemer E. Ingram, Blaise L. Merchlewitz, Gerald G. Rigdon, John L. White, James W. Duke, Virginia F. Johnson, George T. Bailey, Kathryn M. Hughes, Margaret B. Trippany
Engineering, Electronics
or Facilities
Margaret R. Trippany
Hydrology Blaise L. Merchlewitz
Support Services Mark E. Frazier
Program Management
and Administration
Lawrence G. Boyd
Leadership Robert S. Wagner
MFL Meteorology Bernard Esposito
Support Services Dorothy A. Sotus
Leadership Donald R. Baer
MIA CWSU Meteorology James Stanley Holland, Angela Q. Downing
MAF Meteorology Brian Francis, Steve Drillette, Dan Koch, Alec Lyster, Perry Martin, Eddie Brite, Susan Griffin, James DeBerry
HydroMeteorology Dan Koch
Engineering, Electronics
or Facilities
Wayne Patterson, Alan Denniston, Gene Barry
Hydrology Steve Drillette, Dan Koch, E. Brian Curran, Mike Young, Alec Lyster
Support Services Susan Griffin
Program Management
and Administration
Michael D. Wrinkle, Susan Griffin, Eddie G. Brite, Mike Young
Leadership George N. Mathews
LIX Meteorology Robert J. Ricks, Jr.
HydroMeteorology Gary Vaughan
Engineering, Electronics
or Facilities
Mark Wayne Hall
Hydrology David R. Smith
Support Services Michael Shields
Program Management
and Administration
Paula Bolline
Leadership G. Alan Johnson
SJT Meteorology Mark Tew and Phillip Baker
HydroMeteorology Amy McCullough
Engineering, Electronics or Facilities John Gulley
Hydrology Gregory Waller
Program Management and Administration James Klucas
Leadership Leslie Hiesler
SJU Meteorology Edward Tirado
HydroMeteorology Antonio Castillo
Engineering, Electronics
or Facilities
Cesar Zurrillo
SHV Meteorology Ken Falk
ORN HydroMeteorology Jeffrey S. Graschel
Hydrology Marty V. Pope
Support Services Nana E. Miestchovich
TLH Meteorology Michael M. Edmonston
Engineering, Electronics
or Facilities
Ron Eimiller
Hydrology Joel Lanier
Support Services Christine M. Duggan
TLH Program Management
and Administration
Jim Bolden
Leadership Bob Goree
TBW Meteorology Frank W. Alsheimer
Engineering, Electronics
or Facilities
Anthony M. Harper
Support Services Annegret Cornell
Program Management
and Administration
David M. Rittenberry
Leadership Walter J. Zaleski, Jr.
TSA Leadership Steven F. Piltz
SRH Engineering, Electronics
or Facilities
Steve Davis
Support Services Leslie Carnahan
Program Management
and Administration
Valerie Burke
Leadership Bernard Meisner